*podczerwień ułatwia wchłanianie składników odżywczych, odtoksycznia, poprawia krążenie. A w połączeniu z masażem wibracyjnym myślę ze na pewno ujędrnia. Mam stary masażer z podczerwienią z Clatronic. A także teściowa pożycza mi większą lampę na podczerwień.
Mam jeszcze jeden sposób na ładną skórę, który może wydawać sie dziwny - mleko, świeże mleko, mam go pod dostatkiem..hehe wiecie o czym mówię :) Podobno mleko ma lekkie działanie przeciwzmarszczkowe a poza tym :
-wapń obecny w mleku bierze udział w syntezie kolagenu
-kwas mlekowy zwęża pory, lekko wybiela i złuszcza skórę
-NNKT działają natłuszczająco, wygładzają skórę
-proteiny pobudzają produkcję kolagenu i elastyny
-przeciwutleniacze oraz flawonoidy odżywiają skórę
Co do gimnastyki mięśni twarzy i masażu, to chyba poświęcę na ten temat jeszcze jeden post. Ale juz powiem ze to genialna recepta na młodość.
No..tak wiec jak sie nie przelewa to żeby sie za szybko nie zestarzeć trzeba kombinować naturalnymi sposobami. Nie wychodząc z domu, nie płacąc za zabiegi, kuracje, sport, możemy miec w domu własne SPA, salon kosmetyczny, fryzjerski czy silownie. Trzeba tylko chciec. Ja nawet włosy farbuje, pielęgnuję i obcinam sama bo nie stac mnie na fryzjera (na którym sie juz kilka razy zawiodłam) Nie stać mnie na zabiegi, ani drogie kremy,.. siłownię . Ćwiczę w domu, nawet podpatrzyłam z filmików masaż wyszczuplający. kocham tez ręczne masażery które kosztują parę groszy a ujędrniają i likwidują cellulit.
Mam nadzieje ze moje rady sie komuś przydadzą.
Co prawda bywa ze chodzę o 12ej spać ale niema nic za darmo :P
ps- uważam ze człowiek powinien trenować jak najwięcej mięśni w swoim ciele, nie zapominając o twarzy i mięśniach dna miednicy.
pozdrawiam