wtorek, 30 kwietnia 2013

kolejny wiosenny dzień :)

Dzisiaj zaczęłam dzień bardzo zdrowo ale było dużo (placuszki owsiane z serkiem wiejskim i owoce na drugie śniadanie) wiec zapowiada sie  super trening na wieczór.
A tu moje ulubione ziarenka czyli główne obiadowe składniki : kasza gryczana prażona i nieprażona (zdrowsza) i soczewica.


Ostatnio mało pisze o dzieciach ( Milla 2l,2m i Dorian 4l,6m) a w końcu mój blog dotyczy także ich.
 Jak jest mama to są i dzieci :)
Doduś robi postępy, ma ok 4, 5 roku a potrafi czytać proste zdania. Nigdy go do niczego nie zmuszałam  on uwielbia literki i zawsze sie upominał o nauczenie kolejnej no i tak wyszło ze potrafi juz nawet pisać. Robi błędy, zjada literki ale jak na jego wiek to jest mistrzostwo. Niestety dwa razy zostałam skrytykowana za to ze moje dziecko jest "za mądre" , przez ciotkę i pielęgniarkę. Dlatego Milusia umie dopiero kilka literek i kolorów, mimo ze tez szybko chłonie nowości ale ja nie wiem czy to jest dobre wiec nie spieszę sie. Ona sama sie uczy dużo od Dorianka. Zazwyczaj rysowałam im alfabet na deseczkach ale to sie juz poniszczyło wiec z Dodkiem zrobiliśmy piękną tablice z kolorowymi literkami z pomalowanej masy solnej (na płótnie malarskim) Juz kiedyś pokazywałam jak je robiliśmy.A teraz wreszcie zdobyłam to płótno i klej i dokończyliśmy dzieło..Dod uparł sie na angielskie litery. No a ogólnie jest ok. Dorianek bywa nadpobudliwy ale staram sie go czymś zainteresować bo inaczej szaleje. Ale juz bardziej sie słucha ... liczę do pięciu i sie uspokaja. Zrobiliśmy tez regulamin według rad super niani :D
A tu na spacerku:To nie jest mój osobisty styl. Bo ja nosze co popadnie,..to co mam, a nie mam wiele po tym jak schudłam. Ostatnio podkradam mężowi koszulki bo nie chce mi sie grzebać w szafie i kombinować.
Wreszcie  ujawniłam tą moją bladą twarz.. zupełnie przeciętna jak widać...dlatego wole pokazywać tylko oczy  :D

pozdrawiam

5 komentarzy:

 1. Mam nadzieję, że słowo "skrytykowana" jest przesadzone, bo nie widzę nic złego w tym, że dziecko jest "za mądre". Sama nie potrafię wywrzeć na siedmioletnim bracie (jeszcze przedszkolak) chęci do nauki czytania, chociaż pisać już potrafi, to czytanie idzie mu bardzo opornie :(. Jeśli chodzi o ciuchy, to moja szafa pęka w szwach, ponieważ uwielbiam szwędać się po sh :) Świetne ciuchy światowych firm za marne grosze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. widzę cie w sukience w kwiaty, wianku z warkocza i balerinkach:)

  OdpowiedzUsuń
 3. masz śliczne włosy!
  a co do dzieci, to myślą że nie powinnaś martwić się krytyką innych, bo skoro Dorian sam się wyrywa do nauki to dlaczego masz go hamować?
  gorzej byłoby gdybyś na siłę musiała go zmuszać do nauki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Obserwuję już kilka miesięcy, dopiero teraz komentuję, przeciętna twarz?! Jesteś bardzo ładna!
  Koleżanka z góry dobrze mówi -sh to skarb! Moja szafa składa się w 90% z ciuchów stamtąd :)

  OdpowiedzUsuń
 5. urzekły mnie Twoje kolorowe literki, widać, że jesteś fantastyczną mamusią:)

  OdpowiedzUsuń