Pokazywanie postów oznaczonych etykietą orzech kokosowy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą orzech kokosowy. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 26 marca 2013

kokosowy dzień

Hej!! A my dzisiaj rozłupaliśmy kokosa! Fajna zabawa. A jeszcze niedawno ja byłam mała i mieliśmy świetny ubaw jak tata rozbijał kokosa a my udawaliśmy (z bratem) ze jesteśmy na bezludnej wyspie. Teraz mój mężuś paraduje dumny i blady ze mu sie udało..ja zajęłam sie "obróbką" a później wspólnie zajadaliśmy.





Jeszcze nam zostało  a mój pająk ptasznik zyska nowy domek z łupiny :P
Wyczytałam ze kokos jest  wartościowy – zawiera witaminy B2, B6, C i E oraz kwas foliowy, potas, wapń, magnez, fosfor, żelazo, sód i cynk,  jest też pierwszym tłuszczem, który nie przyczynia się do budowy tkanki tłuszczowej, a wręcz przeciwnie, pobudza przemianę materii i wspomaga ubytek wagi przy nadwadze!!

pozdrawiam