czwartek, 7 marca 2013

chcecie wiedzieć jak osiągnąć sukces? :)

Jak juz kiedyś wspominałam, od lat interesuje sie psychologią sukcesu. ..nie jakoś tak bardzo ale na tyle żeby poznać chociaż rąbka tajemnicy. Czytałam kilka ciekawych książek np "Potęga podświadomości "Josepha MurphyNajwiększa tajemnica Świata" Og Mandino, wyrywkowo "Maksimum osiągnięć" Briana Tracy i tp..W największym skrócie:
Wiem po sobie ze to my sami mamy ogromne możliwości  wiara w siebie, wiara w zwycięstwo, konsekwentne dążenie do celu, wytrwałość  cierpliwość i nieugięta siła woli, siła pozytywnego myślenia która wyzwala energię naszej podświadomości! ..entuzjazm a także odwaga. Sukces sam nie przyjdzie, trzeba na niego zapracować, trzeba mocno chcieć i realizować plany a nie siedzieć i marzyc...trzeba znaleźć czas żeby każdego dnia szukać nowych możliwości..nie poddawać sie! 
Biadolimy ze nie mamy czasu ale widzę ze ze im bardziej sie lenie tym mniej go mam..im więcej działam nagle okazuje sie ze czasu mam az ponadto..rozumiecie? większość z nas marnuje ogromne ilości czasu którego nam juz nikt nie wróci..ale mamy jeszcze sporo tego czasu żeby osiągnąć sukces, trzeba tylko ruszyć z miejsca i działać!!

Udało mi sie osiągnąć kilka celów,a nawet w moim życiu wydarzyły sie cuda..Na prawdę dobrze mi idzie. Niestety nie na wszystkich poziomach. Ale jestem coraz bardziej zdeterminowana żeby osiągnąć kolejny sukces.  To jest niby takie cholernie łatwe, bo wystarczy wstać i zacząć działać. Ale muszę rozbić  barierę która mnie hamuje. Dam rade.. Przecież jestem zodiakalnym lwem ;P wiec będę walczyć jak lew ! Ostatnio zrobiłam tez pierwszy  krok aby spełnić pewne marzenie..i mam wielką nadzieję ze sie uda. 

Tak jak w moim nagłówkowym hasełku .niema nic bez wysiłku.. Najważniejsza jest cierpliwość, małe kroczki. Nie zrażać sie niepowodzeniami!

"Jeżeli nie jesteś przygotowany  na rozczarowania, jeśli nie będzie Cie zadowalać mały rezultat przy dużym wysiłku, to nie zaczynaj. Połóż sie i wróć do swojej drzemki, która nazywasz egzystencją" 

" Ci którzy  słabi czekają na szanse, silni zaś sami je tworzą!"
Og Mandino

Na co my jeszcze czekamy?, bądźmy silni ! :)


Sukces możemy osiągnąć wszędzie..wielu z nas narzeka ze  w w innych krajach jest lepiej..a prawda jest taka ze jak sie weźmiemy w garść to możemy osiągnąć cel tu i teraz, zaczynając od małych okazji!! 

Cieszmy sie z małych rzeczy, małych sukcesów, drobiazgów, kochajmy życiebudźmy sie z uśmiechem na twarzy.W tym wszystkim jest jeszcze jeden ważny element układanki : dobroć, wyzbycie sie egoizmu, miłość do siebie i innych, umiejętność wybaczania a także doceniania tego co już sie ma...bez tego będziemy nikim nawet jeśli nam sie na chwile poszczęści.

"Ludzie sukcesu zawsze szukają możliwości niesienia pomocy innym.
 Nieudacznicy zawsze pytają: 'A co mi za to dasz?'."

Brian Tracy


                                                    "Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,

a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym.
I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
a ciało wystawił na spalenie,
lecz miłości bym nie miał


nic bym nie zyskał...."


Przepraszam za chaos..ale jest juz tak późno ze wymiękam...
trzymajcie sie i walczcie o swoje bo tylko od nas samych zależy nas sukces!!
-------------------------------
dopisuje...przed chwilką, zaraz po wrzuceniu tego wpisu zajrzałam do skrzynki..a tam odpowiedz na mojego maila w sprawie tego marzenia o którym pisałam powyżej..one jest możliwe do spełnienia!  pierwszy, mały ale jakże trudny kroczek mam juz za sobą .trzymajcie kciuki!!

6 komentarzy:

 1. cieszę się i gratuluję, że Twoje wielkie marzenie właśnie się spełniło:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tzn jeszcze sie nie spełniło, dostałam odpowiedź ze jest możliwe do spełnienia ale to juz cos, bo przez 10 lat nie zrobiłam nic, poddałam sie. nie miałam odwagi zrobić tego małego kroczku...
   pozdrawiam

   Usuń
  2. trzymam kciuki zatem aby marzenie spełniło się w 100% !!! :)

   Usuń
 2. Jezeli lubisz tego typu literaturę przeczytaj Fastline milionera - autor DeMarco - ksiąza ta różni sie tym od innych o podobnej tematyce, że osoba ta najpier uzyskała duży majątek, a póżniej dopiero napisała ksiazke, inni sławni tego świata np. Tracy - dorobili sie na szkoleniach i wydawanych książkach. Fastline przełożyć można do każdego aspektu życia - wiele mi dała - zmieniła tok mojego myslenia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję, na pewno się tym zainteresuje. pozdrawiam

   Usuń
 3. Ooo, też bardzo mnie interesuje taka tematyka :)

  OdpowiedzUsuń