Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pietruszka. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pietruszka. Pokaż wszystkie posty

środa, 25 lutego 2015

wiosna - zdrowie, aktywność, młodość :)

Hej. Jak Wam idzie? Ja sobie postanowiłam ze wiosna będzie super zdrowa. Bo moja systematycznosc się trochę podłamała w tą zimę,  tak że cwiczyłam w kratkę a z jedzeniem też było różnie. Głównie przez nasze choróbki przynoszone z przedszkola. Ale teraz odzyskalismy odpornosć i siłę. Ja już zaczelam realizować mój plan :)
Oglolnie jest dobrze. Nie waże się ale wymiary udek i zarys mięśni na brzuchu mówią wszystko. W tej chwili dąże tylko do zmniejszenia warstewki tluszczyku na brzuchu i utrzymania dobrej formy bo nóżki i tyłek są ok. Ramiona też są zadowalające :)
Pielęgnacja buźki chyba jest skuteczna bo ostatnio w Lidlu pani poprosiła mnie o dowód jak kupowalam piwo dla dziadka. Byłam w kompletnym szoku, tak samo jak wtedy gdy ksiądz na kolendzie patrząc na moje dzieci spytał : "matka czy siostra?" Dziwie się bo sama mam wrażenie ze buźka już dawno straciła młodzieńczą pućkowatość. Przeciesz do najmłodszych nie należę. Wracając do pielęgnacji antiaging to używam lidlowskich kremow Cien bo podobno wbrew pozorom to jedne z najlepszych +żel hialuronowy. Żel nakładam pod krem. Od czasu do czasu robię delikatny peeling, ćwiczenia mięśni twarzy i masaż twarzy przy użyciu tego żelu, oleju z wiesiolka( który łykam w kapsułkach) i wit E. Teraz musze pomyslec o porządnym filtrze do twarzy a także zamierzam jeśc wiecej pietruszki i koperku bo to wspaniałe bomby witaminowe. Włosiska znowu podrosły i będę musiała troszkę skrócić i zafarbowac na święta a tak mi się nie chce.. Nawet czesać się nie lubię .

I tu jeszcze jedne z ostatnich rysunków :)

 Jak zawsze życzę zdrowego i aktywnego dnia :)


Ps-Na prośbę wrzucam zdjęcie pudełka ze składem kremu Cien na noc

Nie znam się na składach. Mam nadzieję ze nie zachwalam żadnego dziadostwa. Wczesniej byłam fanką naturalnych olejkow, nadal jestem ale te artykuły o tych kremach mnie skusiły. 

http://www.sfora.pl/swiat/Tani-krem-z-dyskontu-najlepszy-na-zmarszczki-a68369


czwartek, 6 listopada 2014

ktoś umiera by narodzić mógł sie ktoś..

hej. U mnie altualnie wszystko ok :) Ale jakis czas temu miałam bardzo   emocjonalny dzień. zaczęło sie od pogrzebu mojej cioci chrzestnej (54) ..to było trudne..bardzo to przeżywałam, widziałam  łzy i załamanie wujka który zawsze byl taki zatwardziały a teraz uginały mu sie nogi, widziałam zaradność kuzynki która mimo tragedii radziła sobie ze wszystkim, ona była zawsze bardziej dojrzała ode mnie mimo ze jest młodsza. Dala rade nawet od czasu do czasu milo sie do każdego uśmiechnąć tak jakby dziękując za przybycie. Kazanie było tragiczne..ksiądz tak smęcił..mówił takie niepotrzebne rzeczy które wcale nie były pocieszające. Współczułam im wszystkim bardzo...Często zbierało mi sie na płacz ale musiałam sie ukrywać przed synkiem bo on jest bardzo wrażliwy i uczuciowy a ja nie chciałam żeby sie przejął. Wzięłam go bo nie miałam komu go zostawić, Wszyscy byliśmy na pogrzebie, teściowa miała remont a mąż w pracy. Ale myślę ze dziecko powinno sie w  delikatny sposób konfrontować  z istnieniem śmierci. Tłumaczyłam ze ciocia jest u Boga i ze to jest normalne ze ludzie odchodzą.. .. Do wieczora  jeszcze o tym rozmyślał i zadawał pytania, modlił sie za duszyczki ale na drugi dzień juz było ok :). W tym samym dniu, po pogrzebie, w ogrodzie u rodziców spotkaliśmy sie z moim bratem i jego żoną. Oni od dawna starali sie o dziecko i tak sie złożyło ze im sie udało i podzielili sie z nami dobra nowiną!!!. ..Tak bardzo na to czekaliśmy. Co moze uradować serce po stracie kogoś bliskiego? ...chyba tylko NOWE życie..:) .To byl wyjątkowy dzień, pełen przemyśleń. 
tamten dzień byl ciepły i słoneczny ..

Aktualnie ok, mam bzika na punkcie brokułów, dyni ..a nawet przekonałam sie po wielu latach do znienawidzonej pietruszki.  Najpierw sie zmuszałam bo jest bardzo wartościowa, ma dużo wit C...a teraz nawet mi zasmakowała. No i pijemy już 3 słój kiszonki buraków ...bomba witaminowa!!



baba dyniowa z orzechami, miodem i cynamonem :


 robiłam tez wieńce i stroiki na Wszystkich świętych. To było dla mnie ważne i bardzo sie starałam. Znalazłam jeszcze gałązki z małymi czerwonymi owockami  a także niedojrzale jeżyny. szyszki z modrzewia. później jeszcze dodałam srebrne i złote koraliki. choinki i szyszki byly z naszego ogrodu. Największy byl do cioci ale nie mam zdjęcia. 


pozdrowionka