hej, ostatnie zdrowe nowinki. - czereśnie!!! na prawdę drzewo nam pięknie obrodziło. te wcześniejsze z innego drzewa sie nieudały bo przez deszcz byly male i popękane a te drugie idealne. Zrobiłam tez kompocik dla męża.
truskawy...nie mam zaufania do nie naszych ale od czasu do czasu kupujemy i robimy np sorbety, koktajle albo jemy same. Dzieciom zmiksowane zmieszałam z galaretka i zamroziłam w pojemniczkach na lody z patyczkami. dzięki galaretce lody nie kapią jak sie rozpuszczają.
Skrzyp polny, Zbierałam dwa razy, mam spory zapas hehehehe
wysuszone i pocięte dodaje do zielonej herbaty, później przelewam przez siteczko
Domowe zdrowe ciasteczka "pierniczkowe" dla dzieci. Pychota .Sklad: miksowane płatki owsiane, troche sody, przyprawy korzenne. jajka, banany, troche oleju. Jesli chodzi o ilości to robiłam wszystko na oko, jajca zmiksowałam z bananami i dodałam do reszty. taka papkę dawałam łyżką na papier do pieczenia i do piekarnika na jakieś 170° na paręnaście minut.. Juz kiedyś robiłam bez oleju i tez wyszły. Robie to tez często jako naleśniczki z dodatkiem mleka zamiast oleju na patelni. Nie trzeba płatków miksować wtedy ładniej to wygląda a nie jak..nie powiem co :P
I jeszcze cos fajnego, skorzystałam z rady kogoś na forum i dodałam do odzywki troche gencjany (fioletu) i kolor jest bardziej naturalny..przynajmniej tak mi sie wydaje. będę tez farbować odrosty za niedługo. Zawsze dłużej czekam ale jest lato i chciałabym wyglądać bardziej świeżo bo przy odrostach włosy szybciej wyglądają na tłuste.
A ogólnie u mnie ideolo.. jak to szef pingwinów gada :P ..chociaż trochę za często mężuś kusi mnie na "meczowe piwko" :P, ale ćwiczeń nie odpuszczam. Nawet fajnie sie ćwiczy podczas meczu bo tak szczerze mówiąc az tak mnie to nie obchodzi żebym śledziła każdy ruch. Podoba mi sie tez ta atmosfera i ze mężuś taki wyluzowany (tak normalnie to bardzo rzadko pijemy) .
Za niedługo opowiem o ciekawej książce i przypominam o konkursiku.
pozdrowionka!!


